Hennamaalingud

Hennamaalingud - suve lemmikud! 

 

Kas Sul on tulemas sünnipäev või korraldad pruudile üllatuseks tüdrukute peo? Hennamaalingud on väga populaarsed peole erilise meeleolu loomiseks. 

Kutsu oma peole või sündmusele hennamaalija, sest hennamaalingud on uus ning väga populaarne teenus: originaalne, tervislik ja meeldejääv! Sobilik nii naistele (lilled, liblikad) kui ka meestele (väemärgid, logod, sümbolid, skorpionid-ämblikud).

Hennamaalingud muudavad peod ja ettevõtmised rõõmsaks, omanäoliseks ning on mälestusena inimest kaunistamas kuni 2 nädalat.

Sul on võimalik teha üllatus oma parimatele töölistele ka kinkekaardi näol. Küsi meilt personaalset pakkumist ja me leiame parima võimalikest!

 

Festivalid, laadad, suvepäevad. 

Kuidas muuta suvepäevad huvitavaks ning omanäoliseks? Millise uue üllatusega premeerida oma parimaid töötajaid? 

Kas oled mõne värvika suvise laada või festivali korraldaja? Kas Sul on festivali korraldades tunne,et osalejate seas võiks olla keegi, kes pakub eksootilist, erinevat ja meeldejäävat- midagi, millest võiks saada ka külastajate magnet?

Tee meile pakkumine ja kutsu meid oma põnevale sündmusele, sest meie loome laadale magneti, olgu see siis Viljandi Folgi käsitöölaat või kohaliku külaseltsi poolt organiseeritud perepäev.

Hennamaalingud teevad teie sündmuse meeldejäävaks ja originaalseks!

Üks mure vähem programmi rikastamisel! Koostöö meiega on kerge ja ladus! Võta julgelt ühendust, ka siis kui oled vaid festivali külastaja ja sooviksid ise hennamaalinguid saada, sest väikesest vihjest võib areneda meeldejääv mälestus või just Sinu Lugu

 

Sünnipäevad

 

Kas soovid oma sõpra üllatada meeldejääva kingitusega? Kas väikesest tüdrukust on sirgunud neiu ja tema sünnipäeva külalistele oleks vaja pakkuda midagi hoopis erilisemat ja originaalsemat? Kas soovid oma sünnipäeva külalisi kaunistada hennamaalinguga, mis hoiab sinu värvika peo nende mälus (ehk nahal nähtavana) vähemalt 10 päeva?

Kutsu peole hennamaalija või kingi sõbrale kinkekaart, sest nii lood Sa ise mälestusi! Võid oma sünnipäeva kavasse lülitada ka hennamaali õpitoa,sest nii mõnus on ju pakkuda oma sõpradele midagi uut ja eksootilist! Hennamaaling sobib igas vanuses ja soos inimesele, lase vaid fantaasia lendama! 

Meie motoks on: "Vähem asju ja rohkem mälestusi!" 

Fotojäädvustuse tehtud maalingutest soovitame Sul siiski tellida, ka selle leiad meie teenuste valikust!

 

Õpitoad

Kas Sinu mälestuste pagasist võib leida  India, Tai või Türgi reisil nähtud-saadud-kogetud hennamaalingu? Kas Sind jäi see maagiline kogemus kummitama? Kas just Sina oled oma esimese hennamaalingu saanud Viljandi folgilt või mõnelt muult laadalt, festivalilt siitsamast, Eestist? Või oled YouToubest näinud tõelisi mustrite loojaid, kes lihtsa hennapasta tuubiga imesid teevad?

Tegelikult tahaks ju ise ka osata, vähemalt proovida ja julgustust saada, et miski siin elus pole võimatu!

Sisusta enda sünnipäev hennamaalingute õpitoaga, sest just nii saad sa tunda loomise väge ja võlu! Võib-olla plaanid sa stiilipidu idamaises stiilis? Oled mängutoa omanik või huvijuht? otsid just sobivat ja uudset töötuba oma pakutavate teenuste nimekirja? Õpetame hennamaalinguid just seal kus selleks on huvilisi! 

Õpitoas räägime henna taimest, kasvualast, pisut ajaloost ning henna pasta oksüdeerumisprotsessist.  Räägime hennapasta valmistamisest, pealekandmise tehnikatest ja töövahenditest. Samuti räägime miks on must henna ohtlik. Kindlasti saavad kõik ise erinevaid mustreid enda või sõbra peal katsetada, sest ainult praktiseerimine teeb meist meistrid! 

Meis kõigis on peidus varjatud anded! Võib-olla oled just Sina järgmine hennamaalingute kunstnik Eestis?

 

Pruudile

Hennamaalingud on Indias, Lähis-Idas, Põhja-Aafrikas ning Lõuna-Aasias pruudi üks enamlevinumaid pulmapäeva aksessuaare. Hennamaalinguid tehakse käsivartele, peopesadele, sõrmedele, pahkluudele ning taldade alla. Maalingud on sõltuvalt maast ning selle kultuuripärandist erineva stiiliga, kuid alati rikkalikud ja pruuti kaunistavad.

Kuna hennamaalingute tegemine on väga täpsust nõudev töö, kulub selleks ka piisavalt aega, sestap kujunes see protseduur pruudi vastupidavuse ja kannatlikkuse proovikiviks, mida kosilase pere hoolega jälgis.

Rõõm on tõdeda, et ka Eestis on julgeid ja teadlikke pruute, kes oma pulmapäeva üheks kauniks aksessuaariks on valinud hennamaalingu. Võta meie hennakunstnikuga aegsasti ühendust, sest kindlasti tasub teha ka proovimaaling, et veenduda hennapasta oksüdeerumise protsessi aktiivsuses ning sobilikkuses just Sinu nahatüübiga.

Loomulikult võib hennamaaling kaunistada ka sünnipäevalast ja igat inimest igal hetkel, kel huvi idamaiste salapäraste ja sensuaalsete kunstide vastu! 

 

Kõhumaalingud

 

Hennamaaling last ootava naise kõhul on iidne India traditsioon. Naine maaliti kauniks selleks pühaks, uue elu andmise hetkeks. 

Pisikestele kõhubeebidele henna pastaga maalimine meeldib.  Ei oskagi öelda, kas nad näevad läbi emme kõhunaha kumavat mustrit või tunnevad hennapasta lõhna, aga enamasti hakkavad nad maalimise ajal aktiivselt liigutama ja kaasa tantsima:

https://www.instagram.com/p/BKraD6jBvDyeG1IkC8VCdZsks6AF2kz2-3B-pw0/

Kõhubeebile vahva mälestus ja emale enneolematult ilus kogemus!

 

 

Henna taim

Henna, lawsonia inermis, on taim. See kasvab suure põõsa või väikse puuna kuumas ja kuivas kliimas. 

Egiptusest on leide, mis tõendavad, et hennat kasutati tavapäraselt juuste värvimiseks juba 5000 aastat tagasi.

Hennat kasutati selleks, et hoida juukseid tervetena ning värvida halle juukseid. Henna lehed korjatakse, kuivatatakse ja jahvatatakse pulbriks. Segatult õrnalt happelise vedelikuga, värvib henna naha, juuksed ja küüned punakas-oranžiks. 

Suurima värvisisaldusega (ehk parim) henna, mida on kogu saagist kuni 5%, jahvatatakse pulbriks, sõelutakse hoolikalt ning kasutatakse naha kaunistamiseks. 

Seda hennat nimetatakse “kehamaalingu kvaliteediga hennaks” (body art quality e BAQ) ehk mehndi-hennaks, mis on ka juustele väga hea, kuna kvaliteetne jahvatus ja sõelumine teeb selle kergesti väljapestavaks ja see annab juustele rikkalikuma tooni. Hennapasta koostisse kuulub peale kvaliteetsete jahvatatud hennataime lehtede veel magusaine (suhkur), hapu vedelik (näit sidrunimahl) ning eeterlik õli (näiteks lavendel). 

Mehndi-hennat kasutatakse mustrite tegemiseks kätele ja küüntele, seda peetakse ilusaks ja õnnetoovaks.

Põhja-Aafrikas, Lähis-Idas ja Lõuna-Aasias kasutatakse seda pidustustel (Indias näiteks pruudi pulmakaunistusteks). 

Kuigi henna kasvab mitmetes riikides, on see ainult ÜHTE värvi- punane ning oksüdeerudes punakaspruun. On küll mõningaid toonierinevusi, sõltuvalt kliimast ja pinnasest, kus taim kasvab ning mõned hennad sisaldavad rohkem värvi kui teisted. Kõige kõrgema värvisisalduse annab kõige kuumem ja kuivem kliima. 

Henna ei ole mitte kunagi must. Henna on alati ja ainult punakaspruun või siis “hennapunane” – mitte mingit muud värvi hennat ei ole olemas!

Hennamustreid on väga erinevaid, erinevatel maadel erinevad stiilid. Näidistena on allpool toodud ära vaid mõningad:

Pärsia, arabeskid, looklev ornamentika:

http://www.flickr.com/photos/hennalounge/789851725/

Jeemeni, taimemotiiv, väänlev:

http://www.flickr.com/photos/henna-und-mehr/452960813/in/set-72157600116727760/

http://www.flickr.com/photos/henna-und-mehr/452960815/in/set-72157600116727760/

Hennamaalingute huvilised leiavad YouToube´st hulgaliselt näidismaterjali, siin üks väike videolõik hennamaalingu valmimisest:

http://www.youtube.com/watch?v=BWTLpmgUUCo&list=UUuLIoyJipDc-UYTaxz7qmSw

Telli hennamaaling meie hennakunstnikult, sest hennamaalingud on meie kirg,hobi ning kutsumus! Hennamaalingu soovija saab valida endale näidiste kaustast meeldiva mustri. Erinevate sümbolite tähendused on mustrite juures välja toodud. Vaata erinevaid tehtud töid Portfolio alt